Gépi vakolás árak.


Gépi vakolással vagy kézi vakolással járhatok jobban, melyik az olcsóbb?

Melyiket válasszuk?gépi vakolás

Általában ezek a kérdések, gondolatok merülnek fel azoknál, akik családi házukat, garázsukat, vagy valamilyen épületet saját maguk építik, és közeledik az az idő, amikor a vakolási munkálatokra kerül a sor.


Az AXCIS BAU építőipari vállalkozás, leveszi az Ön válláról a terhet, és megkíméli a sok utánajárástól. Korrekt áron végezzük a géppel történő vakolás munkálatait, garanciával. Professzionális szinten dolgozunk, fix árakkal, gyorsan és magas minőségben! Ha mi végezzük a gépi vakolást, nem kell számolgatnia!


Vegye fel velünk a kapcsolatot, írjon nekünk, visszahívjuk!


Gépi vakolás árak 2021-ben


Mik az árképzés összetevői?


A fenti kalkulátor alapján láthatjuk, hogy vállalatunk által használt vakolóanyag és a vakolásra szánt négyzetméter illetve a megadott vakolás vastagsága alapján, milyen összeggel lehet kalkulálni. Ez azonban, még nem, árajánlat, csak egy lehetőség arra, hogy hozzávetőlegesen tudjon számolni a költségvetésében.

Az árajánlatot, csak a helyszíni vizsgálat után tudjuk összeállítani és Önnek kiajánlani, a következő szempontok szerint:

  1. Anyagszükséglet
  2. Használt anyag - gipszes, nem gipszes
  3. Felvitt vastagság
  4. A felület minősége (szükséges e mélyalapozó)
  5. Munkadíj
  6. Infrastruktúra: közlekedési-, szállítási körülmények, áramellátás, vízellátás
  7. Különleges körülmények (pl. éjszakai munka)

+Számolnia kell a tulajdonosnak, a közüzemi díjak költségeivel (víz, áram).




Gépi vakolásnál is professzionális szinten dolgozunk!


Akár generálkivitelezés, akár épületfelújítás projekt munkafolyamatai zajlanak, a gépi vakolást az utolsó munkafázisok közé soroljuk, ha lassan a határidő végéhez közeledik a projekt.

Vállalatunk, az AXCIS BAU mindig tudja tartani az ütemtervet, munkánkat professzionális szinten végezzük. Közel tíz éve foglalkozunk középületek, családi házak, társas házak, ipari létesítmények gépi vakolásával, épületfelújítással, generálkivitelezéssel. Munkánkat mindig magas minőségben, korrekt árakon, határidőn belül végezzük.

Többéves tapasztalattal rendelkező szakembereinkkel, és eszközparkunkkal, rövid időn belül, akár azonnal tudjuk kezdeni a munkálatokat, amelyre minden esetben garanciát vállalunk.



Jelentése:

vakolás az, amikor bizonyos arányban-, és bizonyos összetevőkből összekevert anyagot (azaz vakolatot) juttatunk az épület falfelületére.


vakolás célja egyrészt, a falak egyenlőtlenségének kiegyenlítése, másrészt védelme a hőhatásoktól, csapadéktól, egyéb káros hatásoktól, harmadrészt, alapot nyújt a rákerülő burkolatnak. A vakolás történhet hagyományos módon kézzel, ez a kézi vakolás, és géppel.

A gépi vakoló, magas minőségű, és pontosan beállított mennyiségű anyagot, „lő” a falra, azonos erővel.



Gépi vakolat típusai:


A kültéri-, és a beltéri vakolt felületek, más hatásoknak vannak kitéve, ezért ennek megfelelően, más tulajdonságokkal rendelkező habarcsot kell készíteni a vakolathoz is. A homlokzatvakolatok mindig nagyobb szilárdságúak, a belső vakolatok kevésbé. Az optimális habarcs meghatározásánál figyelembe kell venni azt is, hogy más vakolat alapokat kell feltenni a különböző falfestések alá is. Tehát a tervezés során, úgy kell meghatározni a vakolat kötőanyagát, hogy az adott falazatnál, a vakolat legjobb tulajdonságai érvényesülhessenek. Ezért is érdemesebb a vakolatokat elsősorban felhasználási területük és jellemző tulajdonságaik alapján meghatározni.


Mész-cement vakolat:

A mész-cement vakolat tulajdonságai közé tartozik, hogy több építőanyaghoz is felhasználható, mert jól tapad. A mész-cement keveréke hosszú élettartamú, antibakteriális tulajdonságai vannak és beltéren, kellemes mikroklímát nyújt. A mész-cement habarcs tulajdonsága függ a hozzáadott egyéb anyagoktól, adalékoktól.


Gipszes vakolat:

A gipszes vakolatnak magas a páratartalom felvevő-, és leadó képessége, ezért nagyon kellemes klímát teremt. A gomba-, penész sem jelenik meg ennek köszönhetően. Párás helyeken is alkalmazható (konyha fürdőszoba), és környezetbarát.


Vízzáró vakolat:

A vízzáró vakolat alkalmas a víz elleni szigetelésére. Bármilyen okból is nedvesedtek át a falak, a vízzáró vakolat, a víz elleni szigetelő tulajdonsága miatt széles körben alkalmazható: külső- és belső falazatok szigetelésére, utólagos falszigetelés kiegészítőjeként, vagy bizonyos szigetelések alapjához, mint például pincefalak, mélygarázsok, derítők, tüzivíz tárolók, fürdőszobák, zuhanyzók, stb.


Sókötő-szárító vakolat:

A „sólekötő” vakolat feladata, a falakban lévő sók lekötése. Kiveszi, az épületszerkezetéből a sót és azok a külső felületen kristályosodnak ki. (Ennek a vakolatnak a szerepe ott ér véget, amikor a vakolat szerkezete a sok sótól tönkremegy és leverésre kerül, a kihúzott sókkal együtt) A sókötő vakolat célja tehát az épületszerkezet sótartalmának csökkentése. A szárítóvakolat jó tulajdonsága, hogy olyan falazatokon is használható, amelyek kevésbé szilárdak. Nedvességet leköti, tehát a sók megjelennek a falon használatakor. Élettartama, funkciójánál fogva rövid.


Cement vakolat:

A cement alapú vakolatok megbízhatóak, tartósak, jól tapadnak, az egyik legtartósabb, legerősebb típus. Hőszigetelő-, hangszigetelő és egészségügyi szerepe is jelentős. Széles körben alkalmazható: homlokzatok, fűtetlen helyiségek, fürdőszobák, stb.


Mész vakolat:

A mészvakolat kültéren és beltéren is használható, egészséges megoldás. Környezetbarát, tartós, baktériumölő, tűzálló, karbantartható. Természetes anyagokkal jó a tapadása, viszont nem használható olaj- és latexfestékkel, műanyag bevonatokra, stb.


Vályog vakolat:

A vályog vakolat kültérre (csak köztesrétegként) és beltérre egyaránt alkalmas. Kiváló tulajdonságai: párakiegyenlítő, károsanyag-megkötő, falfűtés beépítésére is alkalmas. Felhasználható: vályogtégla-fal, fagyapot lap, farost lap, nádszövet lap, homokkő, terméskő, téglafal, beton, stb.




Előnyei:


gépi vakolásnak kizárólag előnyei vannak, bizonyos négyzetméter fölött. A vakológép „használata”, kb. 50 m² fölött „éri meg” beüzemelni. No, de nézzük az előnyeit:


  • Minőség - a gépbe kerülő ipari termék, garantált minőséget nyújt, tartalmazza az adalékot, kötőanyagot, csak víz szükséges hozzá, amit a gép az általunk beállított értékek alapján kever meg. Ennek köszönhetően, mindig azonos minőséget kapunk. Ebből pedig az következik, hogy kisebb lesz a feszültség a száradást követően. Így a repedezés lehetősége is minimális. A vakolat gépi bedolgozása a falfelületen egyenletesen történik, szinte kizárja a légüregek esélyét.
  • Gyorsaság – a gép mindig is gyorsabb és pontosabb volt az embernél, itt sincs másképp. A gépi vakolással, sokkal gyorsabban vakolható be nagyobb felület is, gyors, hamarabb lesz kész a vakolás.
  • Hatékonyság – kisebb bekerülési költséggel (jobb a kézi vakolás óradíjához képest), és több munka elvégzése lehetséges (kisebb létszámú csapat).
  • Tervezhető költségekpontosabban kiszámítható majd a költség.
  • Tervezhető vakolási idő – határidő tartható.
  • Folyamatosság - folyamatos lehet a munka, nincs technológiai szünet, nincs száradási idő eltérés, megegyező a keverési minőség, tehát szilárdsági eltérés minimális, ha egyáltalán van.

Milyen felületekre használhatjuk a gépi vakolást?

  • tégla,
  • beton
  • gázbeton,
  • kő.

A vakolást használhatjuk külső-, és belső felületekre, akár a mennyezet felületére. Kívül, hőszigetelés alá, cementalapú alapvakolatot érdemes.


Gépi vakolásnál anyagszükséglet – mitől függ?


Az anyagszükséglete függ:

  • az épület falfelületének nagyságától,
  • a vakolás vastagságától,
  • a felület minőségétől.


Gépi vagy kézi vakolást válasszunk?


A fent említett nagyon sok előny után, a kérdésre egyértelmű is lehetne a válasz, hogy természetesen a gépi vakolást válasszuk. DE! Tényleg csak bizonyos négyzetméteren túl érdemes használni, mert ez alatti négyzetméter területen, már nem éri meg a felületet géppel vakolni! Mint ahogy ezt fentebb is írtuk, mi körülbelül, az 50 -nél húzzuk meg ezt a határt. Ez alatt sokkal olcsóbb a kézi vakolás használata. (Kivéve a falfűtést, amelyhez muszáj a gépi vakolást alkalmazni. Ebben az esetben nem kérdés, hogy melyiket válasszuk a felületre.)

Tehát a kérdésre a válasz, csak akkor válasszuk a kézi vakolást, ha a vakolásra váró felület 50 m2. Nézzük meg a részleteket:



Gépi és a kézi vakolások ára 2021 – összehasonlítás



Kézi
6000 Ft/m2 egy m2 kb. 2 óra alatt készül el a felhordása.
Gépi
nettó 2500 Ft/m2 kizárólag 50 m2 fölött.



Munkadíj – miért annyi?


A munkadíja függ:

  • vakolandó m²
  • nyílászárók takarása (előkészületek)
  • élek száma (élvédők elhelyezése, növeli a munkaidőt)
  • ha szükséges portalanítás, alapozás
  • gipszes-, (munkaigényesebb) vagy gipsz nélküli (kevésbé munkaigényes) vakolatot viszünk fel

Tehát a legfőbb befolyásoló tényező az idő. Ha egy feladat időigényesebb, vagy munkaigényesebb, akkor drágább.



Gépi vakolás, kézi vakolás - Melyik az olcsóbb?


Egyértelmű tehát, hogy mindkettő „olcsóbb tud lenni a másiknál”, bizonyos körülmények között és fordítva is igaz.

kézi vakolás nagy falterületen, több szakemberrel nagyon magas költségre rúgna. Tehát ott, a gépi vakolásról elmondható, hogy olcsóbb.

A kisebb terület gépi vakolása kivonulással, előkészületekkel, magas költségű lenne. Ott a kézi vakolás az olcsóbb, mert:

  • szállításához olyan járműre van szükség, amely elbír több, mint 300 kg-ot
  • folyamatos karbantartást, megfelelő tárolást igényel
  • mozgatásához minimum 2 emberre van szükség
  • folyamatos munka esetén (50 m² fölött) éri meg a kivonulást.


Kivitelezés feltételei:

A gépi vakoláshoz, szükséges néhány feltétel, amely ha nem áll rendelkezésre a helyszínen, akkor nekünk kell biztosítanunk. Nézzük, melyek ezek:


  • áram a helyszínen: a tulajdonos biztosítja (ha nincs generátort használunk)
  • tisztavíz: szintén a tulajdonos feladata (ha nincs, lajtos kocsiból biztosítjuk)
  • munkaterület megközelíthető legyen autóval


Miért éri meg az AXCIS BAU –val elvégeztetni a gépi vakolást?


Tapasztalt szakemberként, ismerjük a munka teljes folyamatát, és átlátjuk a feladatokat. Az évek alatt gyakorlatot, tapasztalatot szereztünk, és profi szintre emeltük szolgáltatásunk színvonalát.

Mi vállaljuk a felelősséget a teljes folyamat minőségére. Professzionális szintű, minőségi munkát nyújtunk a határidők betartásával, korrekt árakon. Nálunk nincsenek plusz költségek, fix árakon dolgozunk, a szerződésben foglaltak szerint. Pontosabb árakért érdeklődjön eléhetőségeinken: telefon, email.

GYIK


A gépi vakolásnak mely típusait alkalmazzák?

Vízzáró vakolat, gipszes vakolat, sókötő, vályog- cement-, mész-, valamint mész-cement vakolatot egyaránt biztosítani tudunk.


Mikor érdemes vakológépet használni?

Nagyobb felületnél kifizetődő, ez 50nm feletti felületet jelent. Ha a megtérülést nézzük gyorsabban és olcsóbban is megoldható a vakolás géppel.


Kő felületen is lehet gépileg vakolni?

Igen, kő, tégla és beton, valamint gázbeton felületeken egyaránt lehetséges gépi vakolást alkalmazni!


A gépi vakolással is jó tartós lesz a végeredmény?

Igen, sőt sokkal egyenletesebb lesz a felület, gyorsabban elvégezhető és hatékonyabb több szempontból is!




AXCIS-BAU KFT.

7631 PÉCS,
NAGYPOSTAVÖLGYI U. 69/B

TELEFON: +36 30 640 2422

E-MAIL: tomisahavasi@gmail.com

ADÓSZÁM: 23941221-2-02